logo euro

лого png 100

 

Навчальний посібник – курс лекцій

У пропонованому навчальному посібнику висвітлюються вузлові проблеми сучасного стану зовнішньої політики України. Логіка викладення матеріалу відповідає базовим теоретичним та правовим засадам зовнішньої політики України в умовах анексії Криму та гібридної війни на Донбасі.

За структурою посібник побудовано згідно з основними етапами становлення, розвитку та реалізації зовнішньополітичних пріоритетів України в глобальних аспектах сьогодення. Особливу увагу приділено стану реалізації стратегічних пріоритетів України на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції. Визначається місце і роль України в сучасному геополітичному просторі.

Для студентів, аспірантів та викладачів закладів вищої освіти, усіх, хто цікавиться проблематикою зовнішньої політики України.


Навчальний посібник – хрестоматія. 

Навчальний посібник-хрестоматія є складовою частиною навчально-методичного комплексу з дисципліни «Актуальні проблеми зовнішньої політики України».

Наводяться і коментуються документи чи витяги з них з питань нормативно-правового забезпечення і концептуальних засад зовнішньої політики України, регулювання процесів європейської та євроатлантичної інтеграції держави.

Для студентів спеціальностей з галузі знань «Міжнародні відносини».

 

Глосарій (термінологічний словник-довідник).  

Термінологічний словник-довідник є складовою частиною навчально-методичного комплексу з дисципліни «Актуальні проблеми зовнішньої політики України».

У виданні, адаптованому до вимог навчальної дисципліни, зібрано та впорядковано близько 400 термінів, що стосуються її проблематики.

Стане в нагоді студентам, аспірантам, викладачам, а також усім, хто цікавиться актуальними проблемами зовнішньої політики України на сучасному етапі розвитку держави.


 

Методичні рекомендації до вивчення дисципліни. 

Посібник з навчально-методичного забезпечення дисципліни «Актуальні проблеми зовнішньої політики України» є складовою частиною відповідного навчально-методичного комплексу.

Видання вміщує орієнтовну програму навчальної дисципліни, тестові завдання, питання для модульного контролю, орієнтовний перелік питань для підготовки до екзамену, перелік рекомендованої літератури. Друга частина видання присвячена актуальним питанням методичних підходів до вивчення та засвоєння дисципліни.

 

 

 

 

Євроатлантична інтеграція України. Історія та сучасність: навчальний посібник

Навчальний посібник за авторства відомого експертаєвроатлантиста, професора Ужгородського національного університету Ігоря Тодорова підготовлено з метою підвищення загального рівня знань про реалізацію конституційного положення щодо інтеграції України до НАТО, проблеми міжнародної та європейської безпеки. Призначений передусім для викладачів закладів вищої освіти, які читають курс з євроатлантичної інтеграції України для здобувачів вищої освіти ОС «Магістр» (галузь знань 29 «Міжнародні відносини», спеціальність 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»). Утім, видання буде корисним для всіх, хто цікавиться об’єктивним і здійснюваним в інтересах усього народу процесом входження України до НАТО.


Перезавантаження зовнішньої політики України в контексті агресії Росії: навчальний посібник

Навчальний посібник-хрестоматія містить найбільш актуальні документи та витяги з питань нормативно-правового забезпечення зовнішньополітичної діяльності та національної безпеки держави в умовах анексії Криму, війни на Донбасі, а потім і розв’язання Росією повномасштабної війни проти України. Для студентів спеціальностей з галузі знань «Міжнародні відносини»

Імміграція і транснаціоналізм: навчальний посібник

Навчальний посібник підготовлено з метою поглиблення знань студентів при вивченні проблем міграції, біженців, транснаціоналізму та їх впливу на процеси євроінтеграції. Призначений для викладачів закладів вищої освіти, які читають курс «Імміграція і транснаціоналізм», здобувачів ОС «Магістр» (галузь знань 29 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»). Видання буде корисним для всіх, хто цікавиться глобальними проблемами імміграції і транснаціоналізму, практичним досвідом ЄС у цій сфері, досліджує долі мільйонів біженців ‒ наших громадян.

 

Державно-адміністративні інновації: європейський досвід: дидактичні матеріали

У навчальному виданні, підготовленому за результатами циклу тренінгів у рамках реалізації в УжНУ міжнародного проєкту за напрямом Жана Моне, вміщено навчально-методичні та інформаційно-презентаційні матеріали, що розкривають сучасні пріоритети та напрями європеїзації публічного управління в Україні. Для фахівців органів державного управління та органів місцевого самоврядування, що опікуються питаннями європейської інтеграції, а також здобувачів усіх рівнів вищої освіти відповідних спеціальностей у контексті підготовки сучасного професійного кадрового потенціалу.

 

Сучасна політика розвитку Європейського Союзу: навчальний посібник

Навчальний посібник призначений для поглибленого вивчення сучасного політичного розвитку Європейського Союзу. Розкрито такі актуальні теми, як політика ЄС у політичній, економічній та гуманітарній сферах. Досліджено фактори, які впливають на формування та реалізацію сучасної зовнішньої і внутрішньої політики ЄС та пріоритетні напрями діяльності основних інституцій європейських держав. Для студентів, аспірантів та викладачів закладів вищої освіти, а також усіх, хто цікавиться сучасною політикою Європейського Союзу.

 

 ikonDocumentАКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇН ЄС: дидактичні матеріали

 Uzhnu logo ЕМБЛЕМА small (ukr)        

 

Адреса: 88000, Україна, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Заньковецької, 89а

Веб-сайтрозроблений та функціонує за підтримки Європейського Союзу. За зміст веб-сайту відповідальність покладається на ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Інформація на веб-сайті не відображає офіційну позицію Європейського Союзу.

logo en

USU logo small