logo euro

лого png 100

У вівторок, 22 лютого, відбулася міжнародна інтернет-конференція  «Підвищення якості європейських студій через співпрацю із закладами вищої освіти сусідніх країн-членів ЄС».

Конференція проходила у рамках реалізації УжНУ наукового проєкту за Програмою Єразмус + «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті» і входить до Переліку наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки, сформованого МОН України на 2022 р.

Співорганізаторами конференції виступили партнери УжНУ - Західний університет ім. Васіле Голдіша у м. Арад (Румунія) та Повітовий музей Сату Маре (Румунія).

У відкритті конференції взяли участь ректор УжНУ Володимир Смоланка, ректор Західного університету ім. Васіле Голдіш, Коралія Адіна Которачі, директор Повітового музею Сату-Маре Лівіу Марта, науковий співробітник Інституту суспільних наук Словацької академії наук Маріан Гайдош, академічний координатор проєкту Іван Артьомов, завідувач відділу міжнародних зв’язків університету Оксана Свєженцева, директор ТЦЖМ Петро Токар, інші члени робочої групи з реалізації проєкту.

 

Вітаючи учасників конференції, Володимир Смоланка сказав: «Розвиток співпраці з міжнародними партнерами є нашим пріоритетом. Попри всі карантинні обмеження, ми хоч і в онлайн-форматі, але зустрічаємося і обговорюємо актуальні проблеми. Ужгородський національний університет як інтегратор інтелектуального, освітнього, наукового та культурного середовища в регіоні зорієнтований на інноваційний розвиток та входження до європейського освітнього простору. Ми активно співпрацюємо з понад сотнею закордонних партнерів. Пріоритетними напрямами для нас залишаються реалізація спільних міжнародних проєктів та програм, білатеральне партнерство, участь науково-педагогічних працівників у міжнародних конференціях, форумах, симпозіумах, забезпечення якості інтернаціоналізації освіти, заохочення студентів до участі у міжнародних програмах, проєктах, науковій діяльності. Про всі спільні здобутки сьогодні будуть вести мову шановні партнери та колеги, програма конференції свідчить про це. Однак, на мою думку, основана мета зустрічі полягає у тому, щоб спланувати наступні кроки співпраці, проєктні ідеї для майбутніх досягненень наших студентів та науковців».

 

У вітальній промові ректор Західного Університету ім. Васіле Голдіш Почесний доктор «Doctor Honoris Causa» УжНУ Коралія Адіна Которачі наголосила, що для університетів дуже важливо будувати потужне міжнародне співробітництво. Підтримка міжнародних відносин Румунії та України є важливою, особливо сьогодні. Найголовнішим, на її думку,  є те, що вдалось досягти високих наукових  результатів та поглибити дружбу й багатолітні відносини між українським і румунським університетами.

Лівіу Марта, директор Повітового музею Сату Маре, (Румунія), висловив впевненість, що конференція стане початком нових проєктів, завдяки буде розширено дослідження та співпрацю.

Маріан Гайдош, професор, почесний співробітник Інституту суспільних наук Словацької академії наук, наголосив, що саме завдяки академічній спільноті Ужгородського університету вдалося налагодити співпрацю з багатьма відомими українськими вченими.

Доповіді на конференції виголосили: проректор УжНУ Мирослава Лендьел («Транскордонна співпраця у Карпатському регіоні у сфері енергетичних інновацій та освіти»), член-кореспондент НАН України, Почесний доктор Ужгородського національного університету Степан Віднянський («Роль історичної науки у формуванні європейської ідентичності українців (на прикладі УжНУ)», професорка Західного університету ім. Васіле Голдіш у  м. Арад Олімпія Неагу («Партнерство для геномних досліджень в Україні та Румунії»), наукові співробітники Повітового музею Сату-Маре Любов Ірина Горват та Паула Віраг («Роль європейських проєктів у розвитку наукового та культурного співробітництва між Румунією та Україною на прикладі Повітового музею Сату-Маре»), професор Євразійського національного університету ім. Л. Н. Гумільова Жанар Медеубаєва («Вплив європейських студій на процес демократизації сфери вищої освіти в Казахстані в рамках міжнародних проєктів та на розвиток співпраці ЄНУ З УжНУ»), керівник Інституту суспільних наук ЦСПС САН Центру соціально-психологічних наук САН Анна Калістова та інші.

Всі дослідники-викладачі ТЦЖМ підготували доповіді. Результатами наукових напрацювань поділилися: декан факультету історії та міжнародних відносин Іван Вовканич, начальник відділу міжнародних зв’язків Оксана Свєженцева, завідувач кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій Віталій Андрейко, професор цієї ж кафедри Ігор Тодоров, директор ТЦЖМ Петро Токар. Загалом було виголошено 23 доповіді українською, англійською та румунською мовами.

За підсумками конференції буде видано збірник наукових праць «Міжнародний науковий вісник», який представлено у наукометричних базах даних, репозиторіях та пошукових системах світу, а також на платформі «Наукова періодика України».

 Uzhnu logo ЕМБЛЕМА small (ukr)        

 

Адреса: 88000, Україна, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Заньковецької, 89а

Веб-сайтрозроблений та функціонує за підтримки Європейського Союзу. За зміст веб-сайту відповідальність покладається на ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Інформація на веб-сайті не відображає офіційну позицію Європейського Союзу.

logo en

USU logo small