logo euro

лого png 100

Зимова онлайн-школа з навчального курсу «Україна на шляху до євроатлантичної спільноти» відбулася на базі Транскарпатського центру Жана Моне з досліджень європейських стратегій розвитку у період з 16 по 18 лютого ц.р.  

Цільовою аудиторією зимової школи стали студенти, що здобувають освітній рівень бакалавра і магістра, аспіранти і докторанти, зрештою, взяти участь змогли усі, хто бажає підвищити рівень своїх знань у сфері євроатлантичної інтеграції України.

Керівник зимової школи – Ігор Тодоров, член викладацького складу наукового проєкту, доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету, директор науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, заступник голови координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО».

У відкритті зимової школи взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи, доктор політичних наук, професор Мирослава Лендьел, завідувач кафедри міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій Віталій Андрейко, доцент цієї ж кафедри Михайло Шелемба, директор ТЦЖМ Петро Токар, співробітники НН Інституту євроінтеграційних досліджень.

Важливим аспектом у проведенні зимової онлайн-школи була організація та модерація зустрічі у програмі google meet, де брали участь не тільки представники УжНУ, а також з лекціями виступили низка провідних науковців та експерти з питань міжнародної та європейської безпеки, євроатлантичної інтеграції України.

Спікери зимової школи:

Світлана Ротаєнко, співробітниця Центру інформації і документації НАТО з 2003 р.

 

 

Станіслав Шевчук, голова Конституційного Суду України (2018-2019). Суддя  Конституційного Суду України (2014-2019), доктор юридичних наук, професор кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук правничого факультету Національного Університету «Києво-Могилянська Академія». В минулому експерт з правових питань Місії ООН у Республіці Таджикистан, Світового Банку та Координатора проектів ОБСЄ в Україні, суддя Європейського суду з прав людини ad hoc від України. Засновник Асоціації правників України, член Української асоціації міжнародного права.

У березні 2014 р. Верховною Радою України призначений суддею Конституційного Суду України.

 

Павло Гай-Нижник, заступник директора Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, доктор історичних наук, академік Академії політичних наук, громадсько-політичний діяч.

 

 

Євген Магда, директор Інституту світової політики, політолог, історик, журналіст, доцент НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського.

 

Ігор Тодоров, член викладацького складу наукового проєкту, доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету, директор науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, заступник голови координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО».

 

 

Сергій Джердж, голова Координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО».

 

Юрій Теміров, декан факультету історії та міжнародних відносин Донецького національного університету імені Василя Стуса, доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики ДонНУ, експерт з питань міжнародної безпеки.

 

Ігор Чернов (Росія), координатор проекту «Інформаційний центр міжнародної безпеки – ICIS GROUP», Волгоград.

 

Олег Чубук, начальник прес-центру — прес-секретар Командування ВМС ЗС України (2010-2017) старший викладач кафедри журналістики, заступник декана факультету журналістики Национального университета «Одесская юридическая академия», заступник головного редактора ТРК БРИЗ ВМС України.

 

Олексій Гарань,  науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, доктор історичних наук, професор кафедри політології Києво-Могилянської академії.

 

Вадим Трюхан,  голова правління ГО «Європейський Рух України», директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів (2008-2010).

 

Сергій Федуняк, професор кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор політичних наук, експерт з питань міжнародної безпеки.

 

Олександр Кучик, заступник директора Центру міжнародної безпеки та партнерства, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету, експерт з питань міжнародної безпеки.

 

Слухачі зимової онлайн-школи «Україна на шляху до євроатлантичної спільноти» відзначили високий представницький рівень спікерів-викладачів та актуальність винесених на обговорення тем, а саме: «Конституційні зміни 2019 року щодо геополітичної орієнтації України та їх значення для розвитку конституційного права» (Станіслав Шевчук), «Євроатлантична інтеграція: глобальні виклики і національна безпека» (Павло Гай-Нижник), «Гібридні виклики на шляху євроатлантичної інтеграції України» (Євген Магда), «Сучасні тенденції та основні напрями співробітництва між НАТО та Україною. Перспективи членства України в Альянсі» (Ігор Тодоров), «Євроатлантична стратегія України як модель безпеки» (Сергій Джердж), «Захід VS Московія: ілюзія холодної війни» (Юрій Теміров), «Еволюція ставлення Росії до євроатлантичної інтеграції України» (Ігор Чернов), «Від території свободи до колючого дроту: що «виграли» кримчани у 2014-му і чи попросяться вони знову в Україну?» (Олег Чубук), «Проти фальсифікацій і маніпуляцій: етика суспільствознавця як складова євроатлантичної інтеграції України» (Олексій Гарань), «Шлях України до НАТО: головні досягнення та виклики» (Вадим Трюхан), «НАТО і субрегіональні системи безпеки: взаємодоповнення чи конкуренція» (Сергій Федуняк), «Трансформації безпекової співпраці міжнародних організацій в умовах напруженості» (Олександр Кучик).

Загалом для участі в зимовій школі зареєструвалося майже п’ятьсот учасників з понад 40 українських університетів. Певну частину склали професори, доценти, викладачі міжнародники та політологи. Слухачі відзначили високий рівень організації заходів в рамках зимової школи та її позитивне значення для підвищення їхньої компетентності з питань міжнародної та європейської безпеки, євроатлантичної інтеграції України (фінальний чат школи).

 Uzhnu logo ЕМБЛЕМА small (ukr)        

 

Адреса: 88000, Україна, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Заньковецької, 89а

Веб-сайтрозроблений та функціонує за підтримки Європейського Союзу. За зміст веб-сайту відповідальність покладається на ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Інформація на веб-сайті не відображає офіційну позицію Європейського Союзу.

logo en

USU logo small