У рамках реалізації наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті» вийшов з друку навчально-методичний комплекс для студентів-магістрів з дисципліни «Актуальні проблеми зовнішньої політики України», до якого увійшли:

Особливу увагу приділено стану реалізації стратегічних пріоритетів України на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції, важливості використання досвіду сусідніх країн-членів ЄС, зокрема країн Вишеградської четвірки. Логіка викладення матеріалу відповідає базовим теоретичним та правовим засадам зовнішньої політики України в умовах анексії Криму та гібридної війни на Донбасі. За структурою посібник побудовано згідно з основними етапами становлення, розвитку та реалізації зовнішньополітичних пріоритетів України в глобальних аспектах сьогодення. Визначається місце і роль України в сучасному геополітичному просторі.

• Навчальний посібник – хрестоматія. Наводяться і коментуються документи чи витяги з них з питань нормативно-правового забезпечення і концептуальних засад зовнішньої політики України, регулювання процесів європейської та євроатлантичної інтеграції держави.
  • Глосарій (термінологічний словник-довідник). У виданні, адаптованому до вимог навчальної дисципліни, зібрано та впорядковано близько 400 термінів, що стосуються її проблематики.
  • Методичні рекомендації до вивчення дисципліни. Видання вміщує орієнтовну програму навчальної дисципліни, тестові завдання, питання для модульного контролю, орієнтовний перелік питань для підготовки до екзамену, перелік рекомендованої літератури. Друга частина видання присвячена актуальним питанням методичних підходів до вивчення та засвоєння дисципліни.

Автор навчально-методичного комплексу – Іван Артьомов, академічний координатор проєкту та дослідник-викладач ТЦЖМ, кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор НН Інституту євроінтеграційних досліджень Ужгородського національного університету.