Інформація про проведення засідання міжнародного Круглого столу «Загрози міжнародній безпеці в Карпатському регіоні»

22 квітня 2021 року у рамках реалізації наукового проєкту  за Програмою Єразмус + «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті»  відбулося засідання міжнародного круглого столу «Загрози міжнародній безпеці в Карпатському регіоні». В його роботі взяли участь відомі науковці вищих навчальних закладів та академічних установ України, Словаччини та Казахстана.

Учасники засідання розглянули такі питання:

• Основні виклики міжнародній безпеці в Карпатському регіоні;
  • Вплив російської агресії на стан міжнародної безпеки в Карпатському регіоні;
  • Перспективи міжнародної безпеки в Карпатському регіоні в умовах пандемії COVID-19;
  • Роль Люблінського трикутника та можливості його розширення;
  • Перспективи долучення України до «Бухарестської дев’ятки».

У круглому столі брали участь: проректор УжНУ професор Мирослава Лендьєл, координатор проєкту, директор НН Інституту євроінтеграційних досліджень професор Іван Артьомов; декан факультету історії та міжнародних  відносин УжНУ, професор Іван Вовканич; завідувач відділу історії, міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії Національної Академії наук України, професор Степан Віднянський; завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, доцент Віталій Андрейко; директор Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Ігор Тодоров; президент Братиславського Інституту суспільних проблем Григорій Месежніков; керівник відділу міжнародного співробітництва УжНУ, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Оксана Свєженцева; завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, директор Інституту державного управління та регіонального розвитку УжНУ професор Володимир Приходько; професор Луганського національного університету імені Т. Г. Шевченка, професор Ілля Кононов; професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Сергій Федуняк, декан факультету історії та міжнародних відносин Донецького національного університету імені Василя Стуса, доцент Юрій Теміров; науковий співробітник НН Інституту євроінтеграційних досліджень, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор НДІ міграції і демографії УжНУ, доцент Петро Токар.

На засіданні було оголошено про відкриття з 23 квітня ц. р. Міжнародної інтернет-конференції «Євроінтеграційні аспекти розвитку вищої освіти України в контексті сучасних викликів і трендів», яка входить до Переліку проведення наукових конференцій, сформованого Міністерством освіти і науки України на 2021 р. та проходитиме також у рамках заходів 2021 року наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті».

Матеріали учасників круглого столу та відкритої офлайн-конференції будуть опубліковані в «Міжнародному науковому віснику» УжНУ українською та англійською мовами.

round table safety1

Відеозапис круглого столу можна переглянути за посиланням тут: https://drive.google.com/file/d/1YNg2i5sSXOSDURJJgAwAnh-V8h9E4Ghg/view?ts=60817aa1