logo euro

лого png 100

         Дослідник-викладач Ценру Жана Моне УжНУ Петро Токар брав участь у роботі міжнародного вебінару «Нові контексти в збереженні історичної пам’яті».

        Так, напередодні Всесвітнього дня історика 26-27 березня 2021 року Євразійський національний університет імені Л. М. Гумільова, Асоціація кафедр Асамблеї народу Казахстану (АНК) спільно з Карагандинським університетом імені Є. А. Букетова провели Республіканський навчальний науково - методичний вебінар з міжнародною участю на тему «Співпраця кафедр Асамблеї народу Казахстану з музеями та архівами за збереження історичної пам'яті». 

          В роботі вебінару взяли участь представники державних органів, депутатського корпусу, музеїв, архівів РК, вітчизняні та зарубіжні експерти, члени Асоціації кафедр АНК, професорсько - викладацький склад казахстанських вишів, усього понад 130 учасників. Спікерами виступили представники державних органів, інститутів громадянського суспільства, наукових структур, вітчизняні та зарубіжнівчені, експерти, дослідники з 6-ти держав (Туреччина, Росія, Польща, Україна, Узбекистан, Китай).

            Метою даного вебінару було ознайомлення та обговорення методів подальшого розвитку взаємодії кафедр АНК, науково - освітніх структур, інститутів громадянського суспільства, міжнародного досвіду у збереженні спільної історичної пам’яті.

          Свою доповідь Петро Токар присвятив тематиці збереження історичної пам'яті та досвіду роботи українських дослідників цих трагедій в історії України, масштабно проведеній роботі з реабілітації жертв політичних репресій, опрацювання українською історичною наукою проблем Голодомору 1932 – 1933 років та його геноцидного спрямування проти українського народу, участі у дослідницькому процесі інституцій громадянського суспільства, формування історичної памяті, викладання у середній і вищій школі тематики Голодомору та репресій. З цією метою в Україні налагоджена тісна співпраця з державними та відомчими архівами, які цілком відкриті для дослідників, музеями, опубліковані «Книги памяті» і багато наукових праць, споруджені памятники жертвам невинно убієнних в Україні і багатьох країнах світу, встановлені Дні памяті, проводяться багато форумів, повсюдно передається досвід та доноситься правда до усіх, хто цікавиться, в тому числі у Європі та багатьох країнах, особливо в Казахстані, адже казахи, як і українці зазнали найбільше горя та найважчі втрати від нелюдських репресій та Голодомору у часи сталінського режиму.      

          Учасники вебінару прийшли до висновку, що на даному етапі в Казахстані проводиться масштабна робота по реабілітацій жертв політичних репресій, відновленню правди та історичної справедливості. За 30- річну історію сучасного Казахстану опубліковані «Книги скорботи» і така робота триває, в тому числі зусиллями робочих груп Державної Комісії по повній реабілітації жертв політичних репресій. Буде видано збірник матеріалів вебінару, який стане свого роду оглядом практик і узагальненням пропозицій щодо збереження та зміцнення спільної історичної пам’яті.

meeting2 04.02meeting4 02.04meeting2 04.02

 Uzhnu logo ЕМБЛЕМА small (ukr)        

 

Адреса: 88000, Україна, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Заньковецької, 89а

Веб-сайтрозроблений та функціонує за підтримки Європейського Союзу. За зміст веб-сайту відповідальність покладається на ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Інформація на веб-сайті не відображає офіційну позицію Європейського Союзу.

logo en

USU logo small