18 квітня відбулася перша онлайн зустріч експертів під назвою «Виклики, з якими стикаються українські біженці у вторинних містах Центральної та Східної Європи» у рамках реалізації міжнародного проєкту за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського фонду, де Ужгородський національний університет є партнером.

Учасники зустрічі ознайомилися з результатами досліджень, які проводилися у містах Кошице, Брно, Познані, Кракові, Мішкольці та Ужгороді.

У заході взяли участь представники міжнародних та місцевих неурядових організацій, органів влади та місцевого самоврядування, волонтерів. Результати своїх досліджень представив Петро Токар, експерт проєкту від УжНУ, канд. соц. наук, в.о. директора НН Інституту євроінтеграційних досліджень, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор НДІ міграції і демографії УжНУ. Також до онлайн зустрічі приєдналася з презентацією Юлія Дуб, Голова правління ГО «Творчі волонтери», та співробітники НН Інституту євроінтеграційних досліджень ДВНЗ «УжНУ».
1804.png

Присутні отримали вичерпний огляд перших результатів дослідження який включав оцінку масштабу явища біженців війни в кожному з названих міст, узагальнення соціально-демографічних особливостей, пов’язаних з біженцями, аналіз місцевої політики щодо мігрантів і біженців в сусідніх країнах В-4 та переселенців в Ужгороді, а також визначення найкращих практик інтеграції. Це створило основу для подальшої роботи над проєктом, яка триватиме до кінця червня 2025 року.