У рамках виконання наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в УжНУ» 25-29 жовтня ц.р. проведено третій цикл тренінгів з європеїзації системи публічного управління. Метою тренінгів було підвищення загального рівня знань та набуття відповідного практичного досвіду в частині імплементації європейських стратегій розвитку здобувачів усіх рівнів вищої освіти відповідних спеціальностей, фахівців органів місцевого самоврядування, що опікуються питаннями європейської та євроатлантичної інтеграції, зовнішньої політики і національної безпеки України.

Цільовою аудиторією тренінгів були представники органів регіональної влади та депутати місцевого самоврядування, магістри спеціальностей «публічне управління та адміністрування» (факультет суспільних наук) та  «міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (факультет історії та міжнародних відносин) УжНУ, аспіранти, молоді вчені.

Керівник тренінгів доктор наук з державного управління, професор, академік Академії економічних наук України, Doctor of Honoris Causa – Ольга Руденко (м. Київ) працювала безпосередньо у тренінговому офісі  ТЦЖМ. Самі ж тренінги проходили у форматі відеоконференції.

У відкритті циклу тренінгів взяли участь: академічний координатор проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в УжНУ», директор НН Інституту євроінтеграційних досліджень, кандидат історичних наук, доцент Іван Артьомов,  доктор наук з державного управління, професор кафедри політології і державного управління, директор НДІ політичної регіоналістики УжНУ Маріан Токар, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Михайло Шелемба, члени команди з реалізації проєкту – директор центру ТЦЖМ, кандидат соціологічних наук, науковий співробітник НН Інституту євроінтеграційних досліджень, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор НДІ міграції і демографії УжНУ, почесний професор Євразійського національного університету ім. Л.М.Гумільова Петро Токар, доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету, директор науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, заступник голови координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО» Ігор Тодоров, провідні фахівці НН Інституту євроінтеграційних досліджень Людмила Середа, Світлана Зуб, Рената Чіжмодій, Крістіна Ловас.

Ціннісний контекст модернізації професійної підготовки державних службовців в умовах глобальних викликів та суспільних змін  висвітлила доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри економіки та публічного управління Львівського національного університету імені Івана Франка, консультант з місцевого самоврядування, місцевого економічного розвитку, демократичного врядування, лідерства, управління персоналом, саморозвитку, розвитку soft skills Галина Капленко.

Велика кількість учасників тренінгів засвідчила значну зацікавленість у такій формі спілкування з експертами і здобуття відповідних знань із обраної спеціальності. Слухачі відзначили високий рівень організації та позитивне значення цих заходів для підвищення їхньої компетентності з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, зовнішньої політики і національної безпеки України. Усім вручено відповідні іменні сертифікати.  Принагідно зауважимо, що такі тренінги відбувалися щорічно протягом 2021-2023 рр. у рамках реалізації міжнародного проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в УжНУ».