У вересні ц.р. відбувся щорічний загальноуніверситетський конкурс на кращу монографію. Перше місце у конкурсі монографій за 2022 рік серед гуманітарних і соціальних наук отримала колективна монографія «Європейська та євроатлантична інтеграція України: стан і перспективи реалізації (2014-2022 рр.)»  (автори – Артьомов Іван Володимирович, Віднянський Степан Васильович, Тодоров І́гор Ярославович, Токар Петро Васильович). Видання підготовлено у рамках виконання міжнародного наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті».

Пропонована читачеві монографія, яка на широкій і новітній джерельній базі розкриває місце і роль України в сучасному геополітичному просторі, що динамічно трансформується, позитивну еволюцію багатоманітних взаємовідносин України з Європейським Союзом та окремими його державами-членами, тернистий, але безальтернативний шлях України до євроатлантичної спільноти та нові виклики — міграційні, демографічні й інші в складному і суперечливому процесі європейської та євроатлантичної інтеграції, цілком відповідає вимогам часу й суспільним запитам, оскільки сприяє переосмисленню місця та ролі України в інтеграційних процесах у світі, що змінюється і глобалізується на наших очах.

Монографія видана накладом у 300 примірників, 100 з яких передано у бібліотечний фонд та 100 на факультети Ужгородського національного університету.

Детальніше можна ознайомитися за посиланням

Монографія «Європейська та євроатлантична інтеграція України: стан і перспективи реалізації (2014-2022 рр.)»  (ISBN 978-617-8046-73-6).