Вийшов з друку спецвипуск збірника наукових праць «Міжнародний науковий вісник» 2023 1-2 (27-28). Серед авторів збірника - відомі вчені як із України, так і з країн зарубіжжя. Збірник має вебсайти з українським та англійським інтерфейсом, розміщений на платформі «Наукова періодика України» в Національній бібліотеці України ім.. В. І. Вернадського НАН України. Індексується в Index Copernicus та інших наукометричних базах даних. Опублікованим у ньому матеріалам присвоюється міжнародний цифровий індекс DOI. У пропонованому випуску вміщено матеріали міжнародної інтернет-конференції «ЄВРОПЕЙСЬКІ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ: ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ» (м. Ужгород, 31 травня 2023 р.). Матеріали збірника присвячено висвітленню теоретичних і практичних результатів дослідження європейських стратегій розвитку наукового проєкту Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку 619688-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CoE, який виконує НН Інститут євроінтеграційних досліджень (науковий координатор проєкту – к.і.н., доц. Артьомов І.В., директор Інституту).

Відкривають збірник вітальні промови проректора з наукової роботи Ужгородського національного університету, доктора медичних наук, професора Івана Миронюка і вченого емерітуса Інституту суспільних наук Словацької академії Маріана Гайдоша. Особливість цього збірника в тому, що поряд із статтями визначних науковців, серед яких: Ігор Тодоров (доктор історичних наук, професор), Іван Артьомов (кандидат історичних наук, доцент), Віталій Андрейко (кандидат історичних наук, доцент), Петро Токар (кандидат соціологічних наук, доцент), Михайло Шелемба (кандидат політичних наук, доцент), Ганна Мелеганич (кандидат політичних наук, доцент), надруковано оглядові публікації за матеріалами навчальних видань і програм циклу тренінгів, розроблених у ході реалізації проєкту, а саме:

- Європеїзація системи публічного управління. Формування професійного кадрового потенціалу, орієнтованого на євроінтеграцію (з досвіду підготовки та апробації програм тренінгів на базі Транскарпатського центру Жана Моне в УжНУ) Ольги Руденко (доктор наук з державного управління, професор).

- Євроатлантична інтеграція України. Історія та сучасність: навчальний посібник Ігоря Тодорова.

- Імміграція і транснаціоналізм: навчальний посібник за ред. Петра Токаря.

Детальніше можна ознайомитися за посиланням

МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК № 1-2 (27-28) (2023)