У середу, 5 квітня цього року, в Ужгородському національному університеті, у рамках виконання міжнародного проєкту "Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в УжНУ" було проведено вебінар "Міжнародна академічна мобільність студентів як чинник розширення двосторонньої співпраці з сусідніми країнами-членами  ЄС". На вебінарі розповіли про різноманітні міжнародні можливості, які відкриті для ужнівців. Зокрема, студенти дізналися, де знайти актуальну інформацію щодо стажування та навчання за кордоном, хто може брати участь у академічній мобільності, як виграти грант для навчання, як правильно написати мотиваційний лист, роль рівня володіння англійською мовою для реалізації навчання в іноземному виші та багато іншого.

Відкрила захід професор Мирослава Лендьел: "Студентське життя складається з багатьох компонентів. По-перше, ви здобуваєте освіту, по-друге, отримуєте перший науковий досвід, по-третє, застосовуєте практичні навички – чимало з вас під час навчання знаходить роботу. Завдяки можливостям, які надає УжНУ, ви можете на декілька місяців поринути в студентське життя в іноземному виші, де ви отримаєте все вище перераховане".

Начальниця відділу міжнародних зв'язків, доцент кафедри міжнародних студій та сусіпльних комунцікацій Оксана Свєженцева, детально окреслила всі доступні можливості для академічної мобільності студентів УжНУ: “Передусім, хочеться подякувати студентам, які зареєструвалися на наш захід. Радує те, що вам хочеться рухатись уперед, що вам цікаво вдосконалюватись, подорожувати, дізнаватись щось нове. Це дуже позитивно в майбутньому вплине на професійне становлення та додасть вам позитиву, зростання й найкращих споминів про університетське життя. Сьогодні ми говоритимемо з вами про все-все, що стосується міжнародної мобільності. Ми розберемо всі різновиди мобільності та відповімо на кожне ваше запитання. Адже прагнемо надихнути та налаштувати на ту силу думки, яка буде надалі вами рухати, щоб ви змогли скористатися всіма можливостями, які чекають попереду. Для студентів УжНУ доступно багато видів академічної мобільності, участь в якій можуть взяти здобувачі освіти бакалаврського рівня, магістерського, а також аспіранти. Серед можливостей: семестрове (короткотермінове) навчання (Еразмус+), навчання за спільними освітніми програмами за кордоном, участь у зарубіжних студентських конференціях,  семінарах, тренінгах, проходження практики   (у тому числі мовної), участь у зимових/літніх школах, короткотермінове стажування, навчання, проведення науково-дослідної роботи у зарубіжних науково-дослідних інститутах та участь у міжнародних наукових проектах, грантах, конкурсах.

Серед програм академічної мобільності: університетські угоди про семестрове навчання/ подвійні дипломи, міжурядові стипендійні фонди, Еразмус+, стипендії для навчання в університетах Баварії, програми ім. Фулбрайта, стипендії Chevening, програми Британської ради. Щодо безкоштовного семестрового навчання та навчання за програмою подвійних дипломів на основі університетських договорів, студенти різних спеціальностей УжНУ мають можливість безкоштовно навчатись: у Поморській Академії у м. Слупськ (Польща), в Університеті Градец Кралов (Чехія), в Дармштадтському університеті (Німеччина), у Вищій школі м. Ліеж (Бельгія). А також в університетах за програмою подвійних дипломів: Університет Л’Аквіла (Італія), Тренчинський університет Олександра Дубчека в Тренчині (Словацька Республіка), Поморська Академія в м. Слупськ (Польща). Фінансування студентської мобільності також можливе за допомогою грантів, стипендій, приймаючої чи направляючої сторони та за власний рахунок студента. Працівники відділу міжнародних зв'язків постійно моніторять та діляться на своїй сторінці доступними грантами та стипендіями, які можуть стати в нагоді студентам УжНУ".

До вебніру долучилися міжнародні партнери з міста Жешів (Польща) та закликали студентів долучатися до міжнародного культурного обміну. Представник Асоціації міжнародних проєктів INPRO Атука Кізікурашвілі зазначив, що вільна комунікація, обмін досвідом та налагодження міжкультурних зв’язків, спільні обговорення та дискусії на актуальні теми сьогодення стануть платформою для вільного самовираження.

Також до вебінару приєдналися студенти УжНУ, які наразі отримують досвід академічної мобільності в університетах Чехії, Польщі, Румунії та Словаччини. Для цього студенти надіслали короткі відео, де розповіли про свої враження. Однією з них є Марина Сливка, студентка магістратури факультету іноземної філології, яка зараз навчається в Поморській Академії у м. Слупськ (Польща): “Вже вдруге мені пощастило взяти участи у програмі семестрового навчання у Поморській Академії. Я навчаюсь на факультеті німецької філології і всі предмети тут проводяться на німецькій. Також обов'язковою є польська мова, яка для українців є відносно неважкою для вивчення. Великою перевагою є те, що студенти можуть самостійно складати свій план навчання, та вибирати ті предмети, які їм подобаються (крім обов’язкових). Позитивні враження висловили також десятеро студентів, що наразі навчаються в університі м. Пітешть (Румунія), представниці факультету сусіпльних наук в Університеті м. Градець Кралів та багато інших.

Загалом понад 150 студентів різних факультетів та спеціальностей, що долучилися до заходу,  отримали чимомало позитивних вражень та мотиваційних спрямувань під час комунікації, дискусії та презентації міжнародної академічної мобільності в Ужгородсьокому національному університеті.