logo euro

лого png 100

Друга Зимова онлайн-школа з навчального курсу «Україна на шляху до євроатлантичної спільноти» відбулася на базі Транскарпатського центру Жана Моне з досліджень європейських стратегій розвитку у період з 15 по 17 лютого ц.р. у рамках виконання наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в УжНУ» (академічний координатор проєкту – директор НН Інституту євроінтеграційних досліджень, кандидат історичних наук, доцент Іван Артьомов). Як зазначають організатори, ескалація російської агресії рік тому наочно довела суспільству, що реальних гарантій безпеки поза НАТО не існує. Тому основна тема зимової школи - сучасний стан та перспективи української євроатлантичної інтеграції.  

Цільовою аудиторією зимової школи стали студенти, що здобувають освітній рівень бакалавра і магістра, аспіранти і докторанти, зрештою, взяти участь змогли усі, хто бажає підвищити рівень своїх знань у сфері євроатлантичної інтеграції України.

Керівник Зимової школи – Ігор Тодоров, член викладацького складу наукового проєкту, доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету, директор науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, заступник голови координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО».

У відкритті Зимової школи взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи, доктор політичних наук, професор Мирослава Лендьел, декан факультету історії та міжнародних відносин Віталій Андрейко, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Михайло Шелемба, директор ТЦЖМ Петро Токар, співробітники НН Інституту євроінтеграційних досліджень.

Важливим аспектом у проведенні другої Зимової онлайн-школи була організація та модерація зустрічі у програмі google meet, де брали участь не тільки представники УжНУ, а також з лекціями виступили низка провідних українських та європейських науковців і експертів з питань міжнародної та європейської безпеки, євроатлантичної інтеграції України.

До участі у другій Зимовій школі долучилися народна депутатка України, доцентка кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби Львівського національного університету ім. Івана Франка Софія Федина, директорка Центру інформації і документації НАТО в Києві Вінета Кляйне, керівниця проектів Центру інформації і документації НАТО в Києві Світлана Ротаєнко, керівник проекту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, керівник Моніторингової групи по санкціях та свободі судноплавства, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко, Директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики «Українська призма», головна редакторка «UA: Ukraine Analytica» Ганна Шелест, керівник Центру Стратегічних досліджень Павло Жовниренко, керівник Центру Стратегічних досліджень голова громадської організації «Центр прикладних досліджень» кандидат історичних наук, доцент,  Андрій Каракуц, Директор Центру екобезпеки та євроатлантичного співробітництва, професор кафедри екології та зоології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Гандзюра, заступник директора Центру міжнародної безпеки та партнерства, в.о. завідувача кафедри міжнародної безпеки та Стратегічних студій Львівського національного університету ім. Івана Франка, аналітик з проблем міжнародної безпеки Олександр Кучик, Директор Центру міжнародних досліджень, доцент Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Володимир Дубовик, декан факультету історії та міжнародних відносин Донецького національного університету ім. Василя Стуса, аналітик з проблем Міжнародної безпеки Юрій Теміров, політичний аналітик, керівник словацького Інституту громадської політики Григорій Месежніков, професор кафедри Міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор політичних наук, аналітик з проблем Міжнародної безпеки Сергій Федуняк.

Школа, як зазначали її слухачі у дискусіях, відкрила багато нових напрямів досліджень та актуальних проблем. Найголовніші з них, на думку учасників школи полягають у тому, що російсько-українська війна – це війна не цивілізацій, а цивілізованих проти не цивілізованих. Саме Україна розкрила очі світу на РФ, захищає ЄС від агресії. Отже, 10-річчя самообману ЄС закінчилося. Колективний Захід недооцінив загрозу РФ, а тепер зрозумів, що з РФ неможливо встановити нормальні цивілізовані відносини.

Загалом участь в Зимовій школі взяло близько 200 учасників з українських університетів. Певну частину склали професори, доценти, викладачі міжнародники та політологи. Слухачі відзначили високий рівень організації заходів в рамках зимової школи та її позитивне значення для підвищення їхньої компетентності з питань міжнародної та європейської безпеки, євроатлантичної інтеграції України. Всі учасники Зимової школи отримають відповідні сертифікати.

 
 Uzhnu logo ЕМБЛЕМА small (ukr)        

 

Адреса: 88000, Україна, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Заньковецької, 89а

Веб-сайтрозроблений та функціонує за підтримки Європейського Союзу. За зміст веб-сайту відповідальність покладається на ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Інформація на веб-сайті не відображає офіційну позицію Європейського Союзу.

logo en

USU logo small