logo euro

лого png 100

З 5 по 8 грудня ц.р. відбулося відрядження до Університету імені Яна Коменського м. Братислава (Словацька Республіка) представника робочої групи учасників міжнародного наукового проєкту «Транскарпатський центр з вивчення європейських стратегій розвитку Жана Моне УжНУ» (ТЦЖМ) Петра Токаря – наукового співробітника НН Інституту євроінтеграційних досліджень, доцента кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, канд.соц.н., директора НДІ міграції і демографії, директора ТЦЖМ УжНУ.                                          

Мета відрядження – в рамках реалізації грантової Угоди за № 619688-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CoE (академічний координатор проєкту – директор НН Інституту євроінтеграційних досліджень, кандидат історичних наук, доцент Іван Артьомов) провести робочі зустрічі з вивчення та обміну досвідом з реалізації міжнародних проєктів у сфері супільних наук, акцентуючи головну увагу на діяльності партнерів у напрямку реалізації наукових проектів ЄС Еразмус+, зокрема Центрів досконалості Жана Моне.

В ході поїздки в якості головної відбулася зустріч з учасниками проєктів Жана Моне, над якими останні три роки працювали науковці різних кафедр факультету суспільних та економічних наук УК. За програмою зустрічі відбулися дискусії з такими учасниками трьох останніх проєктів Жана Моне, які реалізовані у 2019-2022 рр. – викладачами трьох кафедр на факультеті.

Так, 7 грудня о 8:30 зустріч відкрила продекан факультету док. PhDr. Ольга Гіярфашова (Oľga Gyárfášová). Професор проінформувала нас та продемонстувала матеріали трьох останніх проєктів, надала матеріали і посилання для доступу до них з метою подальшого ознайомлення.

Від 8:40 до 9:50 відбулося обговорення проєктів, які найбільше цікавили робочу команду ТЦЖМ УжНУ, зокрема, «Міграція у відносинах ЄС» та «ЄС з політичної соціологічної перспективи». В ході дискусії виявилися проблеми, які зацікавили обидві сторони і як висновок Ольга Гіярфашова запропонувала команді ТЦЖМ УжНУ започаткувати спільний проєкт на рівні Центр досконалості Жана Моне, за методикою нашої команди. Більше інформації про учасників проєктів УК можно дізнатися за посиланням: https://fses.uniba.sk/en/departments/institutes/institute-of-european-studies-and-international-relations/members-of-institute /.

Крім того, колеги УК надали нам посилання, за яким викладачі УжНУ матимуть змогу знайти усі матеріали на сайті ТЦЖМ про їхній останній проєкт Жана Моне, який є найактуальним та співзвучним за науковою спрямованістю до нашого та інтересами команди УжНУ: https://fses.uniba.sk/pracoviska/ustavy/ustav-europskych-studii-a-medzinarodnych-vztahov/vyskum/zahranicne-projekty/the-eu-from-a-political-sociological-perspective/. Його координатором є док. PhDr. Ольга Гіярфашова, яка в якості продекана була модераторкою дискусії з учасниками і яка висловила ініціативу щодо подальшої співпраці з УжНУ.

Крім того, колеги також запропонували нам відвідати одну з лекцій курсу «Політико-економічні відносини та культура в контексті зеленої (еко) трансформації» - проводиться щосереди (9:45 - 13:00) до кінця семестру, які читає професор Бузалка - Mgr. PhD. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., а також:

- док. PhDr. PhD. Люція Мокра, PhD. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;

- док. PhD. Ольга Гіярфашова, PhD. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (модератор);

- док. PhD. Андрій Фіндор, PhD. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та док. Mgr. Юрай Бузалка, на лекції якого ми побували і взяли участь в дискусії зі студентами.

За змістом лекція Юрая Бузалка була аналітичною і порівняльною як в історичному ракурсі, так і в контексті подій в Україні. Позиція викладача чітко є проукраїнською, фактологічно насиченою, емоційно спрямованою на студентів, а це було очевидно завдячуючи позитивним сприйняттям останніх. У відповідь у своєму виступі я акцентував на політиці Кремля і ситуації в країні агресора та перебігу подій на фронтах російсько-української війни, героїзмі наших воїнів, висловив глибоку вдячність за помітну підтримку словацької інтелігенції та студентства, посильну військову допомогу з боку Президента і Уряду СР, гуманітарну місію соціально-політичних інституцій країни, активного руху волонтерів, благородну місію щодо прийняття, облаштування та соціальний захист українських біженців, солідарність з народом України. Нам були вручені нещодавно видані в СР про війну в Україні книги, насичені фотоматеріалами та іншими документами, які засуджують агресію коаліції РФ-РБ проти України.

Кожному учаснику дискусії нами були вручені книги, навчальні посібники, методичні матеріали, наукові журнали, монографії, які видані командою ТЦЖМ за два роки реалізації проєкта Центру досконалості Жана Моне УжНУ, а також міжнародної Асоціації випускників УжНУ та рекламні видання УжНУ.

Також окремо відбулися особисті зустрічі з президентом Інституту суспільних проблем Григорієм Месежніковим, активним партнером ТЦЖМ в СР (передав УжНУ набір книг), дипломатами Посольства України.

 Uzhnu logo ЕМБЛЕМА small (ukr)        

 

Адреса: 88000, Україна, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Заньковецької, 89а

Веб-сайтрозроблений та функціонує за підтримки Європейського Союзу. За зміст веб-сайту відповідальність покладається на ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Інформація на веб-сайті не відображає офіційну позицію Європейського Союзу.

logo en

USU logo small