У рамках виконання міжнародного наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті», слідом за навчально-методичним комплексом для студентів-магістрів з дисципліни «Актуальні проблеми зовнішньої політики України», вийшла з друку колективна монографія «Європейська та євроатлантична інтеграція України: стан і перспективи реалізації (2014-2022 рр.)»  (автори – Артьомов Іван Володимирович, Віднянський Степан Васильович, Тодоров І́гор Ярославович, Токар Петро Васильович).

Пропонована читачеві монографія, яка на широкій і новітній джерельній базі розкриває місце і роль України в сучасному геополітичному просторі, що динамічно трансформується, позитивну еволюцію багатоманітних взаємовідносин України з Європейським Союзом та окремими його державами-членами, тернистий, але безальтернативний шлях України до євроатлантичної спільноти та нові виклики — міграційні, демографічні й інші в складному і суперечливому процесі європейської та євроатлантичної інтеграції, цілком відповідає вимогам часу й суспільним запитам, оскільки сприяє переосмисленню місця та ролі України в інтеграційних процесах у світі, що змінюється і глобалізується на наших очах.

Водночас багатий і оригінальний конкретно-історичний матеріал, який зібрано, проаналізовано й узагальнено в цій книзі, дасть змогу читачеві глибше з’ясувати історичний досвід створення та діяльності ЄС і НАТО, усвідомити основні передумови, етапи, проблеми й перспективи співпраці України з цими могутніми й авторитетними міжнародними організаціями, зокрема вплив підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (2014) і набуття нашою державою офіційного статусу кандидата на вступ до ЄС (2022), осягнути стратегію й перебіг українських реформ, процес модернізації та європеїзації України загалом, а також значення співпраці й допомоги з боку країн НАТО у героїчному спротиві Збройних Сил України та українського народу російській агресії.

Монографія видана накладом у 300 примірників, 100 з яких передано у бібліотечний фонд та 100 на факультети Ужгородського національного університету.

Детальніше можна ознайомитися за посиланням

ikonDocumentМонографія «Європейська та євроатлантична інтеграція України: стан і перспективи реалізації (2014-2022 рр.)»

ННІ євроінтеграційних досліджень