14 жовтня 2022 року у Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція і транскордонне співробітництво». Захід проведено з межах реалізації проєкту Кафедра Жана Моне «Студії ЄС у ВНУ імені Лесі Українки» програми Європейського Союзу Еразмус+.

Учасником цього цікавого і важливого заходу став Петро Токар, канд. соц. наук, науковий співробітник НН Інституту євроінтеграційних досліджень, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор НДІ міграції і демографії УжНУ, директор Транскарпатського центру Жана Моне з досліджень європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті та виступив з темою «Міжнародна проєктна діяльність як напрям реалізації актуальних наукових досліджень».

У різних формах участь у заході взяло близько 80 учасників. З вітальними словами до присутніх звернулися ректор університету проф. Анатолій Цьось, експерт Національного Еразмус+ офісу в Україні Петро Крайнік, проректор університету проф. Людмила Єлісєєва. Вони привітали учасників з подвійним нинішнім святом, акцентували увагу присутніх на актуальності тематики заходу, запевнили у своїй підтримці євроінтеграційної діяльності усіх учасників освітньо-наукового процесу, включаючи діяльність, що здійснюється в рамках реалізації грантових проєктів.

З тематичними доповідями на засіданні виступили представники 12 закладів вищої освіти України та зарубіжжя (див. програму заходу - http://surl.li/diqty). Тематика виступів була досить різноманітною, про що засвідчили питання до доповідачів і дискусія. На завершення модератор заходу проф. Андрій Бояр зазначив, що впродовж найближчих двох тижнів за результатами роботи буде підготовлено і оприлюднено електронний збірник матеріалів конференції, з яким можна буде ознайомитись на сайті проєкту (https://eenujeanmonnet.wordpress.com/).