З 3 по 7 жовтня ц.р. у Львові проходив щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (з опцією онлайн). Тема — «Мандруюча ідентичність: осмислення сенсів та цінностей» — особливо актуальна під час війни, організуваний Інститутом екуменічних студій Українського католицького університету, у співпраці із Фондом Конрада Аденауера в Україні, за підтримки ряду партнерів.

Одним з учасників міжнародного форуму став Петро Токар, канд. соц. наук, науковий співробітник НН Інституту євроінтеграційних досліджень, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор НДІ міграції і демографії УжНУ, директор Транскарпатського центру Жана Моне з досліджень європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті.

Тиждень (Форум) проходив за трьома головними напрямами:

Блок І. Грані ідентичності: релігійна, національна, етнічна, культурна, політична.

Блок ІІ. Ідентичність, війна та міграція.

Блок ІІІ. Роль та вплив соціальних інститутів на формування ідентичності.

7 жовтня в рамках цього Форуму відбулася дискусія, до участі у якій приєднувалися колеги кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій. Зокрема, в цей день відбулася дискусія: “Виклики ідентичності в час війни. ВПО, біженці, мігранти”, до організації якої долучився в якості партнера заходу Міжнародний Інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». Модераторкою дискусії була докторка Оксана П’ятковська, канд. екон. наук., заступниця директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», яка брала участь у літній школі ТЦЖМ з курсу «Імміграція і транснаціоналізм», опублікувала статтю в останньому номері «Геполітики».

Учасники цієї дискусії:

д-р Ірина Ключковська, канд. пед. наук, доц., директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»,

Владика Степан Сус, Єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, титулярний єпископ Зігріса, голова Пасторально- міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ,

д-р Олексій Позняк, канд. екон. наук, старший науковий співробітник, завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії і соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України,

д-р Мирослава Керик, канд. істор. наук, голова правління Фонду «Наш вибір», співробітниця Інституту Філософії та соціології Польської Академії Наук,

д-р Світлана Одинець, канд. наук у соціальній антропології, міграціології, журналістка,

Ярослава Хортяні, членкиня Екзекутивного комітету Світового Конґресу Українців (СКУ), голова Комітету з питань членства в СКУ, голова Товариства української культури в Угорщині,

Микола-Мирослав Петрецький, політик, депутат румунського парламенту, президент Союзу українців Румунії.

Загалом, на панелях та дискусіях Форуму виступили запрошені науковці, посадовці, державні, релігійні та політичні діячі, які оприлюднили більше 30 лекцій, доповідей та виступів. Мова йшла про різні толкування, розуміння поняття ідентичності та його значень у формуванні національної ідентичності українців в умовах війни.