З 26 травня по 20 червня ц.р. у рамках виконання проєкту «Транскарпатський центр Жана Монне з дослідження європейських стратегій розвитку» (академічний координатор проєкту – директор НН Інституту євроінтеграційних досліджень, кандидат історичних наук, доцент Іван Артьомов) відбувся курс онлайн-лекцій «Україна в історії Європи та європейська політика України: основні передумови, етапи та перспективи реалізації».

Цільовою аудиторією курсу стали студенти, що здобувають освітній рівень бакалавра і магістра, аспіранти і докторанти, зрештою, взяти участь змогли усі, хто бажає підвищити рівень своїх знань у зазначеній сфері.

Викладач – Степан Віднянський, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу історії, міжнародних відносин і зовнішньої політики України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Почесний доктор Ужгородського національного університету.

Лекційний курс охоплював 30 годин. Тематика лекцій була дуже актуальною і різноманітною, зокрема: «Україна в історії Європи крізь віки: спроба узагальнення та актуалізації проблеми», «Європа – це мрія про єдність: європейська інтеграція як закономірний історичний процес», «Угода про асоціацію з Європейським Союзом як цивілізаційний вибір України. Процес і проблеми реалізації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною» та ін.

Слухачі відзначили високий рівень організації та позитивне значення курс онлайн-лекцій для підвищення їхньої компетентності з питань європейської історії та зовнішньої політики України, взаємовідносин України з окремими країнами-членами ЄС, проблеми реалізації Угоди про асоціацію, перспективи й альтернативи європейської інтеграції. Усім вручено відповідні іменні сертифікати.