Перша літня школа з навчального курсу: «Транскордонне співробітництво у контексті Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом: освітньо-наукові аспекти 2017-2020» успішно завершила свою роботу.

У період з 10.05. по 25.05. ц.р. було проведено перший етап літньої школи за тематикою навчального курсу у формі стажування студентів IV курсу факультету історії та міжнародних відносин при навчально-науковому Інституті євроінтеграційних досліджень, який був ініціатором підготовки проєкту щодо створення в УжНУ Центру досконалості Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку і є його основним виконавцем.

За результатами стажування кожним студентом було підготовлено звіту формі розширеного реферату.
Обрані теми для написання рефератів:
 Тушер Владислава, Богдан Рената - «Регіональна політика країн Вишеградської четвірки».
 Мушка Неля, Дзямко Олександра - «Безпекові фактори зовнішньої політики України».
 Яблонська Ангеліна-Валерія, Тафій Естера – «Європейська інтеграція – стратегічний зовнішньополітичний пріоритет Укрраїни».
 Радевич Наталя – «Сучасний стан українсько-польських взаємовідносин: виклики та шляхи їх вирішення» та інші.
Усі студенти успішно захистили підсумкову практичну роботу й отримали відповідні оцінки.
Протягом 07.06. - 10. 06 ц.р. проходив другий етап основної тематичної частини літньої школи: «Транскордонне співробітництво у
контексті Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом: освітньо-наукові аспекти 2017-2020» в рамках наукового проєкту
«Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті» (ТЦЖМ).
Учасниками літньої школи були 20 студентів 1-4 курсів факультету історії та міжнародних відносин ДВНЗ «УжНУ».

Tokar1
Спікери літньої школи:
 Луговий  Володимир Іларіонович - доктор педагогічних наук, професор, перший віце-президент НАПН України
 Віднянський Степан Васильович – член викладацького складу наукового проєкту, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України, Почесний професор Ужгородського національного університету
 Білак Олександр Павлович – кандидат юридичних наук, начальник управління єврорегіональної співпраці Закарпатської облдержадміністрації
 Лендьел Мирослава Олександрівна – доктор політичних наук, проректор з науково-педагогічної роботи ДВНЗ «УжНУ»
 Тодоров Ігор Ярославович – член викладацького складу наукового проєкту, доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету
 Руденко Ольга Мстиславівна – член викладацького складу наукового проєкту, доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та менеджменту організацій, за сумісництвом директор науково-дослідного інституту публічного адміністрування та менеджменту Національного університету «Чернігівська політехніка»
 Свєженцева Оксана Іванівна  кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, начальник відділу міжнародних зв’язків, дослідник-викладач Центру
 Артьомов Іван Володимирович – академічний координатор наукового проєкту, кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор НН Інституту євроінтеграційних досліджень ДВНЗ «УжНУ»
 Токар Петро Васильович – член викладацького складу наукового проєкту, кандидат соціологічних наук, доцент, почесний професор ЄНУ ім. Л. Гумільова
 Вачиля Тетяна Юріївна – голова Холмківської ОТГ Закарпатської області

Заняття протягом перших трьох днів проходили в спеціалізованій аудиторїї Жана Моне, останній день – у форматі онлайн, адже було запрошено представників для проведення лекцій із м.Київ. Артьомов І.В. – академічний координатор наукового проєкту, кандидат історичних наук - підбив підсумки першої літньої школи «Транскордонне співробітництво у контексті Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом: освітньо-наукові аспекти 2017-2020».
Усім учасникам заходу вручено сертифікат.
Слухачі літньої школи «Транскордонне співробітництво у контексті Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом: освітньо-наукові аспекти 2017-2020» відзначили високий представницький рівень спікерів-викладачів і актуальність винесених на обговорення тем: «Місце і роль України в геополітичному просторі сучасності», «Міграційно-демографічні виклики для України: шляхи мінімізації проблем», «Сфера вищої освіти та її роль у зовнішній політиці держави», «Основні завдання вищої школи на сучасному етапі розвитку ЄПВО» та ін.
Студенти також відзначили високий рівень організації заходів в рамках літньої школи та її позитивне значення для підвищення їхньої компетентності у сфері транскордонного співробітництва України.

Tokar3